Manapság számos olyan információt is lehet hallani, hogy káros. Vannak mellékhatásai, ezért felmerül a kérdés, hogy használunk, vagy ártunk inkább vele? A fogaink és csontjaink egyik legfontosabb építőeleméről van szó, amely elengedhetetlen ahhoz hogy egészséges és a káros hatásokkal szemben ellenálló egészséges fogzománcunk alakuljon ki. Legtöbbször kisgyermekkorban merül fel a kérdés az édesanyákban, hogy adjunk e gyermekünknek fluorid tartalmú tablettát, hiszen ez az az időszak amikor a fogaink kifejlődnek, ilyenkor még tudjuk befolyásolni a fogaink szerkezeti felépítését, amire aztán majd csak egy életen át vigyázni tudunk.
A legfontosabb,hogy a terápiás dózis amivel nagyon jót teszünk a fejlődő fogacskáknak és az a dózis amivel már akár káros mellékhatások is létrejöhetnek nagyon közel állnak egymáshoz. Mindig kérjük ki szakember segítségét ha elkezdünk használni ilyen készítményt, mivel manapság már számos termékben megtalálható a fluorid, aminek hatása összegződik, a bevitt összes mennyiséget kell pontosan meghatározni és nem túllépni a megengedett értéket.
A flourid megtalálható a halakban, az ivóvízben, az ásványvizekben, de például a rizsben is, sőt a tejet, a sót is dúsíthatják vele. A fogkrémekben és egyéb fogápolási termékekben is ugyancsak megtalálható. Fontos, hogy más a felnőttek és a gyermekek számára meghatározott dózis, ne használjuk gyermekeimnél a felnőttek számára kialakított magas fluoridtartalmú fogkrémet. Tartsuk be az előírásokat, kérjük ki szakember tanácsát, így együttműködve alakítsunk ki egy prevenciós protokollt amivel sokáig megőrizhetjük fogaink egészségét.
Forduljon hozzánk bizalommal kérdéseivel!